Stretnute pri hudbe - Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove

Prislušná obec vykoná posudenie žiadateľla o sociálnu službu a vydá rozhodnutie o odkázanosti žiadateľa na sociálnu službu.
ZpS Náruč poskytuje pobytovú službu s kapacitou 150 klientov,  služby ambulantne v dennom stacionári s kapacitou 15 klientov a jedáleň.
Občianske združenie združujúce prijímateľov sociálnej služby, ich blízke osoby a zamestnancov ZpS Náruč v Prešove.
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality 2019
Stretnutie pri hudbe

Dňa 30.04.2019 sme popoludnie venovali spomienkam na mladosť. Spolu s priateľmi so ZŠ Bajkalská pod vedením PhDr. Ivety Mátyásovej  sme si zaspomínali na tanečné zábavy a všetko čo k tomu patrí. Od oblečenia, cez hudbu a následne aj tance, ktoré by ste v súčasnej dobe na diskotékach hľadali márne.  V časoch mladosti našich prijímateľov chodili ženy v šatách, klobúkoch, rukavičkách, lodičkách a muži nosili obleky,  vlasy mali upravené pomádou, obutí prichádzali v lakovkách. O tanec dievčinu požiadali elegantným gestom.
Mladík  prišiel dievča vypýtať od rodičov a zároveň sa zaručil, že ju odprevadí naspäť domov. Na parkete sa za sprievodu „živej hudby“ tancovala polka, valčík, waltz, foxtrot, čardáš. Mladšia generácia – žiačky nám prečítali o jednotlivých druhoch tanca. Spoločne sme si zaspievali „Lístoček z brezy“. Aké by to bolo stretnutie bez tanečných ukážok. Pán Mikláš vytancoval mladé žiačky, ktoré mali čo robiť, aby s ním udržali krok. V závere si pre nás pripravili malé prekvapenie v podobe nácviku „Macareny“.  Prijímatelia sa nachvíľu  preniesli do sveta súčasnej diskotéky.  Prepojenie dvoch generácií bolo prínosom pre všetkých.

Mgr. Sylvia Šimkovičová
sociálna pracovníčka
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky